Novinky na serveruProgramy a projektyO naší organizaciKdo je to dobrovolníkNáš časopisFotogalerie z akcíKontaktujte nás
 

Na hlavní stránku
 
Programy a projekty:
 
FIT PRO ŽIVOT
Měníme věci kolem nás
Příhraniční výměna projekt
Výchova bez násilí na dětech
Společný vývoj a propagace nových služeb pro děti a mládež v partnerských městech ÚL a Chemnitz
Dobrovolnická služba v Muzeu a Knihovně
VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE
Nezaměstnaní – Projekt Vítej!
Kurz Silní rodiče – Silné děti®
PANEL humanitárních organizací
Klíče pro život
Přeshraniční výměna
projektů
Akreditace dobrovolnické
služby pro organizace
Evropská dobrovolná služba
Sociálně aktivizační služba
pro rodiny s dětmi
Program 3G
Sociální rehabilitace
Rada dobrovolnických center
Dobrovolníci v nemocnicích
Křesadlo
Metodické středisko
Programu KOMPAS
Rozvoj dobrovolnictví
 
 
 
 
 
 
 
Starší projekty:
 
Firemní dobrovolnictví
SEBE-VĚDOMÉ DĚTI
Olympiáda
Studenti dětem
Make a Connection
Rozvoj občanských ctností
Obdivuhodní senioři
Klíčový krok
Projekt POLIS
Časopis


OBLAST SLUŽEB

V oblasti služeb nabízíme servis zkvalitnění dobrovolnických aktivit neziskovým oragnizacím a servis péče o aktivní dobrovolníky. V rámci tohoto cíle fungují následující aktivity.


KŘESADLO

Křesadlo je největší akce, kterou Dobrovolnické centrum pořádá a která si také každoročně vyžádá spolupráci celého týmu. Je jedinečnou společenskou událostí, na níž oceňujeme konkrétní dobrovolníky za jejich činnost. Každoročně vybízíme neziskovou sféru i veřejnost, aby nominovala svého kandidáta na cenu Křesadlo. Oceňujeme dobrovolníky v rámci celého Ústeckého kraje. Pro dobrovolníky je už samotná nominace na tuto cenu vysokým oceněním. Více o Křesadle najdete zde.


DOBROfest

Druhá z velkých akcí DC, která je pořádána na počest všech dobrovolníků. V České republice se jedná o vůbec první festival tohoto typu. DOBROfest je kulturně-společenská událost, kam můžete zajít s celou Vaší rodinou. V roce 2005 jsme uskutečnili první ročník, který proběhl za pochvalné účasti v areálu Domova důchodců Severní Terasa v ulici V Klidu. V programu bylo představení Divadelního souboru Literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Evy Randové, výstava Jeden druhému, kterou připravil prozměnu Výtvarný obor ZUŠ Evy Randové spolu se ZUŠ Výtvarné studio, dále byo možné si zahrát nejrůznější hry nebo se zaposlouchat do jazzových standardů Flower Jazz Tria. Návštěvníci se mohli občerstvit grilovanou klobásou, zakoupit si speciální festivalové tričko, postavit slavnostní mohylu nebo se zůčastnit výtvarných workshopů na nejrůznější téma. 2. DOBROfest se uskuteční v červnu 2006. Budeme se těšit na shledání.


MALING LIST
Službu Mailing list nabízíme všem, kteří mají zájem o zasílání aktuálních informací přímo na e-mail. Prostřednictvím Mailing listu rozesíláme pozvánky na různé akce, nabídky seminářů, kurzů a výcviků nejen Dobrovolnického centra. Využití této služby dále nabízíme i ostatním neziskovým oragnizacím pro distribuci seriózních materiálů.

V současné době máme v adresáři mailing listu 250 kontaktů na dobrovolníky, organizace (neziskového sektoru, státní správy a samosprávy) a jiné zájemce z řad veřejnosti. Chcete-li být zařazeni do Mailing listu, kontaktujte nás na adresu frantisek@dcul.cz.


NÁBORY A VÝCVIKY DOBROVOLNÍKŮ
Ostatním organizacím nabízíme proškolení dobrovolníků před vstupem do zažízení. V rámci dobrovolnického programů Pro seniory se nám podařilo aktivovat funkční model dobrovolnické činnosti v seniorských zařízeních v Ústí nad Labem a v rámci akreditovaného programu Dobrovolníci v nemocnicích jsme vybudovali fungující systém dobrovolnické služby v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, proto se snažíme udržovat a podněcovat kvalitní služby i nadále. Oba programy jsou nyní součástí Rozvoje dobrovolnictví, kde se snažíme pomáhat v náborech dobrovolníků tak, že zájemcům o dobrovolnickou činnost, kteří příjdou přímo k nám do DC, nabízíme možnost fungování jak v seniorských zařízeních, tak v nemocnici. Máte-li zájem stát se dobrovolníkem v jednom z těchto dvou výše jmenovaných programů, napiště na bohdana@dcul.cz. Výcvik dobrovolníků si můžete zajistit na frantisek@dcul.cz.

Oblast vzdělávání
Oblast propagace
Oblast služeb

Podporovatelé
 
     
  Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem © 2005, Všechna práva vyhrazena | Mapa serveru