Novinky na serveruProgramy a projektyO naší organizaciKdo je to dobrovolníkNáš časopisFotogalerie z akcíKontaktujte nás
 

Na hlavní stránku
 
Programy a projekty:
 
FIT PRO ŽIVOT
Měníme věci kolem nás
Příhraniční výměna projekt
Výchova bez násilí na dětech
Společný vývoj a propagace nových služeb pro děti a mládež v partnerských městech ÚL a Chemnitz
Dobrovolnická služba v Muzeu a Knihovně
VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE
Nezaměstnaní – Projekt Vítej!
Kurz Silní rodiče – Silné děti®
PANEL humanitárních organizací
Klíče pro život
Přeshraniční výměna
projektů
Akreditace dobrovolnické
služby pro organizace
Evropská dobrovolná služba
Sociálně aktivizační služba
pro rodiny s dětmi
Program 3G
Sociální rehabilitace
Rada dobrovolnických center
Dobrovolníci v nemocnicích
Křesadlo
Metodické středisko
Programu KOMPAS
Rozvoj dobrovolnictví
 
 
 
 
 
 
 
Starší projekty:
 
Firemní dobrovolnictví
SEBE-VĚDOMÉ DĚTI
Olympiáda
Studenti dětem
Make a Connection
Rozvoj občanských ctností
Obdivuhodní senioři
Klíčový krok
Projekt POLIS
Časopis


R E A L I Z O V A N É P R O J E K T Y –
1. ročník – 2002/2003

Počet realizovaných projektů: 8
Celková finanční podpora: 290.000,-


Podpora volného času a vzdělávání -
Cílem projektu je rozvoj komunity, zvýšení schopností, dovedností a sebeuvědomění u cílové skupiny za účelem snížení kriminality, pozitivního posunu ve školním prospěchu a snížením napětí mezi Romy a původními obyvateli dané lokality. Cílovou skupinou jsou předškolní děti a školáci z lokality Nový Svět v Ústí nad Labem (obývána výhradně Romy). Místem realizace jsou prostory Komunitního centra v Matiční ulici, město Ústí nad Labem a jeho okolí. Projekt potrvá od 09/02 do 02/03. Projekt volně navazuje na dobrovolnickou činnost realizátorů z předchozího období. Bude rozšiřovat nabídku činností a věnovat se artetechnikám, edukativním aktivitám, sportovním turnajům, zážitkovým akcím ale bude pomáhat i s rozšiřováním slovní zásoby, korekcí výslovnosti, zdokonalováním jemné motorika apod.Realizační skupina je složena ze studentů pedagogiky - Univerzita J.E.Purkyně v Ústí nad Labem.
Finanční podpora: 50.000,- Kč

Nebudou z nás Robinsoni, plaváním se zachráníme
- Cílem projektu je organizace realizace plaveckých aktivit pro postižené děti za účelem zvýšení jejich fyzické a duševní kondice, podpory rozvoje jejich osobnosti. Cílovou skupinou jsou postižené děti, jejich sourozenci a rodiče. Místem realizace projektu plavecká hala v Děčíně a rekreační středisko s možností využití krytého bazénu s teplou vodou. Pravidelná organizace návštěv plavecké haly s herními programy ;rehabilitace školeným odborníkem; organizace plavecké olympiády. Odborná spolupráce s primářkou rehabilitačního odd.Masarykovy nemocnice v Ú n/L; spolupráce s Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Projekt v trvání od 15. září do 15. prosince 2002.
Finanční podpora: 50.000,- Kč

3D / (Dobrovolníci, Drak, Dentální hygienistka)
- Projekt je určen pro cílovou skupinu seniorů v sociálních a zdravotnických zařízeních. Místem realizace budou domovy důchodců a stacionáře na Ústecku. Projekt zaměřen na zdravotnickou prevenci - vyšetření, motivace, instruktáž v péči o chrup, případné zubní náhrady. Dále na kulturní aktivity - dramatický kroužek, odborné besedy a přednášky, návštěvy klientů domovů důchodců a stacionářů. Délka trvání září 2002 - únor 2003. Aktivity volně navazují na činnost realizátorů projektu v uplynulých letech. Realizační skupina je složena ze studentů Střední zdravotnické a vyšší zdravotnické školy v Ústí nad Labem (diplomovaná dentální hygienistka).
Finanční podpora: 45.000,- Kč

Dětská naučná stezka BUK -
Cílem projektu je vytvoření naučné stezky BUK v Krásné Lípě (okres Děčín) zaměřené na popis a prezentaci místní flóry a přírodních zajímavostí na území Národního parku České Švýcarsko. Cílovou skupinou jsou děti, mládež a ostatní návštěvníci , kteří přijíždějí na ozdravné a výchovně vzdělávací pobyty. Místem realizace je pozemek Lesů České republiky v katastrálním území Krásný Buk ve městě Krásná Lípa v okrese Děčín. Délka trvání od 10. září 2002 do 28. února 2003. Jedná se o projekt, který volně navazuje ne dětskou lesnickou expozici iniciovanou TZ Buk. Projekt bude realizován za podpory Českého svazu ochránců přírody, města Krásná Lípa a lesní správy Rumburk. Realizační skupina je tvořena SŠ studenty.
Finanční podpora: 50.000,- Kč

Kouzelná zahrada
- Cílem projektu je vyplnění volnočasových aktivit (kulturní akce, soutěže). Cílovou skupinou jsou studenti školy, handicapované děti z ústavů sociální péče a dětských domovů. Místem realizace je Gymnázium v Jateční ulici v Ústí nad Labem a kulturní zařízení.Trvání od 10.září 2002 do 28.února 2003. Realizační skupina je složena ze studentů školy, kteří mají zkušenost s dobrovolnictvím. Tento projekt je nový, volně navazuje na jejich uplynulé aktivity.
Finanční podpora: 20.000,- Kč

Děti všem! -
Cílem projektu je vytvoření prostředí pro smysluplné trávení volného času prostřednictvím sportovních, kulturních a dalších aktivit. Cílovou skupinou projetu jsou děti a rodiče v malé vesnické komunitě. Místem realizace je obec Koštice nad Ohří v okrese Louny. Projekt by měl proběhnout od 1. září 2002 do 28. února 2003. Volně navazuje na předchozí aktivity realizátorů. Realizační skupina je tvořena mladými lidmi od 17-23 let.
Finanční podpora: 30.000,- Kč

Krajský parlament dětí a mládeže Ústeckého kraje -
Cílem projektu je založení krajského dětského parlamentu. Cílovou skupinou děti a mládež 12-26 let. Doba trvání projektu 10.září - 28.únor 2003. Projekt volně navazuje na činnost Ústeckého dětského parlamentu, který je rovněž hlavním iniciátorem vzniku krajského parlamentu. Realizační skupina je tvořena převážně studenty středních škol.
Finanční podpora: 20.000,- Kč

Altán old street 100 -
Obohacení volnočasových aktivit klientů sociálních zařízení a studentů školy prostřednictvím kulturních, divadelních a hudebních představení, uměleckých výstav či kulturních festivalů. Cílovou skupinu tvoří klienti sociálních zařízení, děti z dětských domovů a studenti školy. Místem realizace jsou prostory Střední odborné školy ve Staré ulici v Ústí nad Labem. Projekt potrvá od 10. září 2002 do 28. února 2003 s volnou návazností do června 2003. Nový projekt s využitím předcházejících zkušeností v oblasti dobrovolnictví.
Finanční podpora: 25.000,- Kč

HODNOCENÍ
KOMISE
REALIZOVANÉ PROGRAMY 2002
REALIZOVANÉ PROGRAMY 2003
REALIZOVANÉ PROGRAMY 2004
REALIZOVANÉ PROGRAMY 2006
ŠKOLENÍ

Podporovatelé
 
     
  Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem © 2005, Všechna práva vyhrazena | Mapa serveru