Zábava i práce v Selském dvoře v Braňanech

První květnový víkend 3. 5. – 5. 5. 2019 se uskutečnil teeambulding dobrovolníků s několika zaměstnanci Dobrovolnického centra. Díky nadačnímu fondu Veolia jsme dobrovolníkům z mentoringových programů, již po druhé, mohli nabídnout zasloužený odpočinek od aktivních a zvídavých dětí, se kterými tráví svůj volný čas, vymýšlejí pro ně aktivity a zaplňují mezery / oživují paměti ve vzdělání. 

Tentokrát jsme navštívili Selský dvůr v Braňanech, kde jsme v pátek opravdu odpočívali, v sobotu dopoledne společně vymýšleli program na červnovou víkendovku s dětmi a odpoledne se supervizorem upevňovali vazby pracovní, přátelské i týmové. Večer se nesl v duchu odpočinku u společenských her. V neděli nás čekalo farmářské dopoledne, kdy jsme měli komentovanou prohlídku statku a poté se zapojili do běžných činností farmáře – kydání hnoje, čištění výběhů zvířátek, doplnění vodních nádob, péče o koně – čištění kopyt a hřebelcování a jako odměna za naši pomoc nás čekala krásná projížďka na koni. 

I přes nepříznivé počasí jsme si víkend všichni užili, odjížděli odpočinutý, nabitý energií připravený předat jí dětem a s pocitem, že jsme si, jako tým s několika nováčky sedl a ujistil se v bezproblémové spolupráci.